Pripravte sa na otvorenie turistických chodníkov vo Vysokých Tatrách s predstihom

26. marca 2022 18:28, Prečítané 464x, blogger, KOMERČNÝ BLOG, Životný štýl

Sme presvedčení, že každý milovník turistiky vo Vysokých Tatrách už netrpezlivo očakáva dátum 15.6.2022, kedy je naplánované otvorenie turistických chodníkov. Ukončenie sezónnej uzávery aj tento rok priláka do našich veľhôr množstvo turistov, oplatí sa preto pripraviť s predstihom, a to nielen naplánovaním túry, ale aj zabezpečením poriadnej turistickej výbavy. 

turistika v tatrach

Prečo dochádza k sezónnej uzávere chodníkov vo Vysokých Tatrách? 

Ak navštevujete Vysoké Tatry pravidelne, sezónna uzávera turistických chodníkov pre vás určite nie je žiadnou novinkou. Len pre úplnosť dodajme, že k nej dochádza vždy od začiatku novembra a trvá spravidla do polovice júna. Jej dôvodom je nielen to, že pohyb po horách je v zime veľmi nebezpečný, ale aj to, že jarné obdobie je pre živočíchy veľmi citlivé a mohlo by dochádzať k ich ohrozovaniu.

Napokon, aj počas uzávery sa do Vysokých Tatier oplatí zavítať, pretože chodníky k vysokohorským chatám sú otvorené celoročne. V prípade, že sa už na koniec uzávery vo Vysokých Tatrách tešíte, skúste aktuálne obdobie využiť na doplnenie výbavy. V prípade vysokohorskej túry totiž outdoor výbavu neradno podceňovať. Keďže je navyše prelom sezón, využiť môžete rôzne výpredaje a dostať sa tak ku kvalitnému turistickému oblečeniu a ďalšej výbave za veľmi zaujímavé ceny. Nájdite si outdoor obchod Bratislava, zakrúžkujte si v kalendári 15. júna a smelo sa pustite do plánovania prvej vysokohorskej túry v tejto sezóne.

tatry 2022

Zdroj: elements.envato.com

Related Posts

© 2024 CHATA BÔRIK - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress